Optymalizacja dostaw ciepła


Zajmujemy się wdrażaniem rozwiązań pozwalających na optymalizacje dostawy ciepła do budynków, poprzez projektowanie i montaż układów kontroli i optymalizacji dostawy ciepła.

Nasze rozwiązanie chronione jest prawem patentowym.

Układ pozwala dostosować parametry dostawy ciepła do charakterystyki termicznej budynku i zwyczajów użytkowników zabezpieczając jednocześnie obiekt przed nadmiernym (większym od zadeklarowanego) poborem ciepła. Zoptymalizowanie dostawy ciepła i ograniczanie poboru ciepła do warunków komfortu na akceptowalnym przez mieszkańców poziomie jak i zabezpieczenie przed przekroczeniem mocy zamówionej skutkuje wymiernym ograniczeniem kosztów ogrzewania.
Urządzenie jest dedykowane do zastosowania w budynkach po wykonanym procesie termomodernizacji zasilanych z osiedlowych stacji wymiennikowych. Bardzo dobrze sprawdza się także we wszystkich innych przypadkach w tym w budynkach wyposażonych w podzielniki ciepła, gdzie odbiorca chce wpływać na parametry procesu dostawy ciepła, kontrolować je a szczególnie jego graniczne punkty – aktualnie pobierane ciepło na cele grzewcze – moc cieplną. Zaadaptowaliśmy je z bardzo dobrym skutkiem do regulacji pracy stacji wymienników, których właścicielami są zarządcy budynku.
Kontrola i sterowanie pracą urządzenie odbywa się bezprzewodowo z poziomu interfejsu operatora znajdującego się u zarządcy (z poziomu komputera).

– moc zamówiona na cele centralnego ogrzewania – Układ optymalizacji dostawy ciepła na cele grzewcze do budynków – Patent nr 219826
– moc zamówiona na cele ciepłej wody – Układ węzła pomiarowo-rozliczeniowego ciepłej wody w budynkach zasilanych z sieci osiedlowych – Patent nr 219826

© Inwestprojekt Katowice - projekt i wykonanie RedSite